Správna starostlivosť o kontaktné šošovky je dôležitá pre zdravé a pohodlné videnie

Starostlivosť o kontaktné šošovky

Starostlivosť o kontaktné šošovky

Prečo je starostlivosť o kontaktné šošovky taká dôležitá?

Na kontaktných šošovkách sa hromadia mikroorganizmy a iné usadeniny. Pokiaľ by ste neodstránili tieto usadeniny a vstrebané materiály, mohli by sa na povrchu šošovky hromadiť, čo by v priebehu času mohlo viesť k zníženiu pohodlia a zhoršeniu videnia, ale tiež k zvýšeniu rizika kontaminácie.

A práve preto je nutné venovať kontaktným šošovkám pravidelnú starostlivosť, a to s využitím roztokov, ktoré sú špeciálne navrhnuté tak, aby vyčistili a dezinfikovali kontaktné šošovky, ako je napríklad Čistiaci a dezinfekčný roztok AOSEPT PLUS®.

Zloženia na báze peroxidu, ako je napríklad Čistiaci a dezinfekčný roztok AOSEPT PLUS®, sú považované za zlatý štandard medzi produktmi pre starostlivosť o kontaktné šošovky. Roztok AOSEPT PLUS® ponúka vynikajúci antimikrobiálny a čistiaci účinok, pohodlné a ľahké použitie a je ideálnou voľbou pre pacientov používajúcich mäkké a tvrdé priedušné kontaktné šošovky. Navyše je AOSEPT PLUS® novou generáciou štandardných roztokov na báze peroxidu, pretože odpadá nutnosť samostatného kroku čistenia v prípade mäkkých kontaktných šošoviek.

Pre viac informácií o tom, ako správne čistiť a starať sa o vaše kontaktné šošovky kliknite tu.

Prečo nie je možné na oplachovanie kontaktných šošoviek používať vodu?

Voda z kohútika obsahuje chlór, minerály a kovové častice, ktoré môžu poškodiť ako kontaktné šošovky, tak oči. Najdôležitejšie však je, že voda obsahuje mikroorganizmy, ktoré môžu spôsobiť závažné infekcie očí. Doma vyrobený fyziologický roztok a destilovaná alebo čistená voda nie sú sterilné a kontaktné šošovky nedezinfikujú, preto by sa na oplachovanie a skladovanie šošoviek nemali používať.

Päť najdôležitejších vecí, ktoré musíte vedieť o starostlivosti o vaše kontaktné šošovky

 1. Čistenie a dezinfekcia
  Čistenie a dezinfekcia sú dôležité na usmrtenie mikroorganizmov zodpovedných za infekcie očí. Starostlivo dodržujte pokyny výrobcu, pokiaľ ide o správny postup čistenia a dezinfekcie šošoviek.
 2. Skladovanie
  Kontaktné šošovky musia byť skladované v príslušnom puzdre a v roztoku schválenom na skladovanie šošoviek.
 3. Zvlhčenie
  Podľa potreby používajte kvapky určené na opätovné zvlhčenie šošoviek, aby ste zmiernili príznaky vysychania šošoviek. Tento krok nie je skutočnou súčasťou starostlivosti o šošovky, ale môžete ho používať na zvýšenie pohodlia.
 4. Puzdro na šošovky
  Údaje ukazujú, že puzdrá na šošovky sú významným zdrojom mikrobiálnej kontaminácie. Riadne čistenie puzdra na šošovky a jeho častá výmena sú nevyhnutné pre minimalizáciu rizika jeho kontaminácie. Vždy dodržujte pokyny uvedené na príbalovom letáku, kde sa dozviete, ako čistiť a skladovať puzdro na šošovky. Puzdro by ste mali meniť aspoň raz za tri mesiace.
 5. Interval výmeny
  Rôzne kontaktné šošovky sú vyrobené z rôznych materiálov. Pretože každý materiál má iné vlastnosti, výrobcovia odporúčajú pre každý typ šošovky taký interval výmeny, aby bola zaručená jej optimálna funkčnosť. Väčšina dnes používaných šošoviek je určených pre častú výmenu. Typické intervaly výmeny sú jeden deň, 1 až 2 týždne a jeden mesiac. Poraďte sa so svojím očným špecialistom, on vám odporučí interval výmeny na základe vašej konkrétnej šošovky i vašich individuálnych potrieb.

Či už sa rozhodnete pre peroxidový roztok, jednozložkový viacúčelový systém alebo kvapky na šošovky, spoločnosť CIBA VISION® vám poskytne vysoko efektívne produkty pre starostlivosť o kontaktné šošovky, ktoré budú zárukou funkčnosti a pohodlia pri nosení kontaktných šošoviek.

STAROSTLIVOSŤ O ŠOŠOVKY KĽÚČOVÉ VLASTNOSTI

Čistiaci a dezinfekčný roztok AOSEPT PLUS®

Kombinuje v sebe schopnosti peroxidu v pohodlnej, jedinej fľaši a predlžuje tak čas, po ktorý môžu byť kontaktné šošovky pohodlne nosené*1.

OPTI-FREE® PureMoist®

Viacúčelový dezinfekčný roztok, ktorý poskytuje kontaktným šošovkám 16 hodín zvlhčenia a účinnú kompatibilnú dezinfekciu. Patentovaný zvlhčujúci komplex HydraGlyde® sa viaže na povrch šošovky a vytvára okolo nej zvlhčujúci obal. Unikátne zloženie roztoku zaisťuje zdravé a pohodlné nosenie kontaktných šošoviek.

 

Pre dôležité informácie o kontaktných šošovkách AIR OPTIX® AQUA (lotrafilcon B), kliknite tu.
Pre dôležité informácie o kontaktných šošovkách AIR OPTIX® NIGHT & DAY® AQUA (lotrafilcon A), kliknite tu.
Pre dôležité informácie o kontaktných šošovkách AIR OPTIX® for ASTIGMATISM (lotrafilcon B), kliknite tu.
Pre dôležité informácie o kontaktných šošovkách AIR OPTIX® AQUA MULTIFOCAL (lotrafilcon B), kliknite tu.
Opýtajte sa svojho očného špecialistu na spôsob nosenia, starostlivosti a ďalšie informácie o kontaktných šošovkách DAILIES® AquaComfort Plus® .
* kontaktné šošovky AIR OPTIX® AQUA (lotrafilcon B) a AIR OPTIX® AQUA MULTIFOCAL (lotrafilcon B): Šošovka s vysokou priepustnosťou pre kyslík. Dk/t=138 @ -3.00D. Kontaktní šošovky AIR OPTIX® for ASTIGMATISM (lotrafilcon B): Šošovka s vysokou priepustnosťou pre kyslík. Dk/t=108 @ -3.00D, -1.25 D X 180. AIR OPTIX® NIGHT & DAY® AQUA (lotrafilcon A): Šošovka s vysokou priepustnosťou pre kyslík. Dk/t=175 @ -3.00D.

* V súlade s odporúčaním výrobcu ohľadom frekvencie výmeny, na základe štúdie s 1654 používateľmi kontaktných šošoviek v USA.

1 Dumbleton K, Woods C, et al. Patient and practitioner compliance with silicone hydrogel and daily disposable lens replacement in the United States. Eye & Contact Lens. 2009;35(4):164-171.

RX

sadfasdf

Close

Email Newsletter

Close