Kontaktné šošovky môžu pomôcť vyriešiť bežné problémy so zrakom ako je astigmatizmus a presbyopia

Bežná potreba korekcie a bežné zrakové symptómy

Bežná potreba korekcie a bežné zrakové symptómy

 

Máte už dosť bifokálnych okuliarov?

Držíte knihu blízko a slová sa zdajú byť rozmazané. Odsuniete knihu ďalej a slova náhle zapadnú späť do ostrého ohniska.

Práve takto väčšina z nás prvýkrát pozná stav, ktorý oční lekári nazývajú presbyopiou, ktorej názov je odvodený z gréčtiny, kde znamená „staré oko“. Únava očí alebo bolesť hlavy pri práci na blízko, ako je šitie, pletenie alebo kreslenie, to sú ďalšie bežné príznaky. Vzhľadom na to, že presbyopia sprevádza starnutie, často začujeme povzdych a očakávanie, že okuliare na čítanie alebo bifokálne okuliare sú nevyhnutné.

Až donedávna to bola pravda, ale kontaktné šošovky, AIR OPTIX® AQUA MULTIFOCAL môžu poskytnúť jasné a pohodlné videnie pacientom s presbyopiou, a to na všetky vzdialenosti*. CIBA VISION® tiež ponúka kontaktné šošovky DAILIES® Progressives – prvé denné kontaktné šošovky na jedno použitie pre užívateľov bifokálnych okuliarov.

Chcete, aby sa vaše oči cítili zdravšie a pohodlnejšie?

Vaše oči potrebujú kyslík, aby zostali zdravé a v pohode. Ale mäkké kontaktné šošovky vytvárajú prekážku pre prirodzenú výmenu kyslíka medzi vašimi očami a okolitým vzduchom. Pri nedostatku kyslíka môžete pozorovať také príznaky, ako je nepohodlie, podráždenie, vysušenie a sčervenanie, najmä na konci dňa.

Kontaktné šošovky AIR OPTIX® AQUA — Priedušné* kontaktné šošovky vyrobené z moderného materiálu, ktorý prepúšťa až päťkrát viac kyslíka než tradičné kontaktné šošovky — pre zdravo vyzerajúce a zdravo sa cítiace oči. Tiež si zachovávajú vlhkosť a odolávajú usadeninám pre pohodlné nosenie po celý deň – každý deň, dokonca až počas jedného mesiaca.

Kontaktné šošovky AIR OPTIX® NIGHT & DAY® AQUA — schválené organizáciou FDA na denné nosenie a až jeden mesiac nepretržitého nosenia. Tieto kontaktné šošovky prepúšťajú až šesťkrát viac kyslíka než tradičné mäkké kontaktné šošovky.

Musíte si často vybrať šošovky skôr, než by ste chceli?

Vaše oči potrebujú kyslík, aby zostali zdravé a v pohode. Ale mäkké kontaktné šošovky vytvárajú prekážku pre prirodzenú výmenu kyslíka medzi vašimi očami a okolitým vzduchom. Pri nedostatku kyslíka môžete pozorovať také príznaky, ako je nepohodlie, podráždenie, vysušenie a sčervenanie očí, ktoré vás donútia odložiť kontaktné šošovky skôr, než by ste chceli.

Kontaktné šošovky AIR OPTIX® AQUA — Priedušné* kontaktné šošovky vyrobené z moderného materiálu, ktorý prepúšťa až päťkrát viac kyslíka než tradičné kontaktné šošovky — pre zdravo vyzerajúce a zdravo sa cítiace oči. Tiež si zachovávajú vlhkosť a odolávajú usadeninám pre pohodlné nosenie po celý deň – každý deň, dokonca až počas jedného mesiaca.

Kontaktné šošovky AIR OPTIX® NIGHT & DAY® AQUA — schválené organizáciou FDA pre nepretržité nosenie počas až jedného mesiaca. Tieto kontaktné šošovky prepúšťajú k vaším očiam až šesťkrát viac kyslíka než tradičné mäkké kontaktné šošovky.

Chcete nové, čisté kontaktné šošovky každý deň?

Kontaktné šošovky DAILIES® AquaComfort Plus® - Jednodňové mäkké kontaktné šošovky na jedno použitie s unikátnym trojnásobným zvlhčením pre občerstvujúce pohodlie celý deň, každý deň. Pretože ich používate len jeden deň, nepotrebujete pre ne žiadne čističe alebo roztoky. Vďaka kontaktným šošovkám značky DAILIES® je nosenie kontaktných šošoviek jednoduché a ľahké.

Chcete zmeniť, zdôrazniť alebo rozžiariť farbu svojich očí?

Kontaktné šošovky FreshLook® ColorBlends – Ponúkame prirodzene vyzerajúce kontaktné šošovky s jemným i výrazným efektom, a to v najobľúbenejších farbách.

Kontaktné šošovky FreshLook® Dimensions – Tieto šošovky zvýrazňujúce farbu očí sú vybavené novátorským tmavším prstencom a dodávajú očiam hĺbku, takže oči potom vyzerajú väčšie, jasnejšie a úplne prirodzené.

Chcete kontaktné šošovky, s ktorými by ste mohli spať?

Kontaktné šošovky AIR OPTIX® NIGHT & DAY® AQUA — schválené organizáciou FDA na denné nosenie a až jeden mesiac nepretržitého nosenia. Tieto kontaktné šošovky prepúšťajú až šesťkrát viac kyslíka než tradičné mäkké kontaktné šošovky.

Venujete sa športu?

Keď utužujete svoje svaly v pulzujúcej horúčave – či už pri úderoch do tenisovej loptičky na slnečnom kurte, pri túre v horách alebo pri vysokom odpale pri baseballe – nemali by ste mať starosti so svojimi okuliarmi.

Okuliare vám môžu pomôcť vidieť jasne, ale tiež majú tendenciu sa rozbiť alebo sa na tvári posunúť a za vlhkého počasia sa ľahko zahmlia. Navyše na nich môžu vznikať rušiace odlesky a môžu zhoršovať pramienky potu už tečúce po tvári.

Už ste niekedy uvažovali, že by ste pri športovaní používali kontaktné šošovky? Kontaktné šošovky poskytujú stabilné a ostré videnie, ako ho potrebujú všetci športovci na ihrisku, tenisovom kurte alebo pretekárskej dráhe. Navyše odpadá zahmlievanie, potenie a neustále tlačenie, ktoré obvykle sužuje nositeľov okuliarov.

  • Kontaktné šošovky sa nezahmlievajú.
  • Kontaktné šošovky neskĺznu z nosa pri dôležitej hre.
  • Pri použití kontaktných šošoviek vás nebudú trápiť odlesky ako pri okuliaroch.

A ako vie každý športový fanúšik, kontaktné šošovky poskytujú periférne videnie bez prekážok a umožňujú tak optimálny športový výkon.

Kontaktné šošovky však nie sú náhradou za ochranu zraku. Pri športe odporúčame nosiť príslušné ochranné okuliare, masky a pod.

Kontaktné šošovky DAILIES® AquaComfort Plus® – Ponúkajú flexibilitu a pohodlie pre každého športovca. Sú to jednodňové, jednorazové mäkké kontaktné šošovky s trojitým zvlhčovaním pre osviežujúce pohodlie po celý deň, každý deň. Pretože ich používate len jeden deň, nepotrebujete pre ne žiadne čističe alebo roztoky. Vďaka kontaktným šošovkám značky DAILIES® je nosenie kontaktných šošoviek jednoduché a ľahké.

Trpíte očnou alergiou?

Nechajte si svoje kontaktné šošovky – dokonca i keď trpíte alergiou a sennou nádchou.

Sezóna alergií predstavuje skutočnú výzvu. Bez ohľadu na ich príčinu môžu sezónne očné alergie spôsobovať, že vaše oči budú precitlivené a podráždené. Obyčajné mäkké kontaktné šošovky môžu spôsobovať, že sa vaše oči budú cítiť ešte horšie. Miesto toho, aby ste znechutenene siahli opäť po okuliaroch, opýtajte sa svojho očného lekára na kontaktné šošovky DAILIES® AquaComfort Plus®. Denné kontaktné šošovky na jedno použitie sú ideálnou voľbou pre ľudí trpiacich sezónnymi očnými alergiami, pretože pri jednodňovom použití sa znižuje pravdepodobnosť usadenia peľov a iných nečistôt na šošovke.

Ak chcete zabrániť rozvinutiu očnej alergie, nedotýkajte sa očí a ani si ich netrite, ruky si pravidelne umývajte vodou a mydlom. Najlepšou obranou je vyhýbať sa alergénom, kedykoľvek je to možné. Pokiaľ to nie je možné, porozprávajte sa so svojím očným lekárom o voľne predajných liekoch alebo liekoch na predpis, ako sú antihistaminiká a dekongestanty.

Trpíte astigmatizmom?

K astigmatizmu dochádza, keď rohovka tvoriaca predný povrch oka vykazuje nepravidelné zakrivenie, ktorého výsledkom je rozmazané videnie na akúkoľvek vzdialenosť. Vďaka novátorským technológiám vám už astigmatizmus nebráni v nosení kontaktných šošoviek.

Spoločnosť CIBA VISION® ponúka širokú škálu šošoviek na korekciu astigmatizmu, vrátane mesačných kontaktných šošoviek AIR OPTIX® for ASTIGMATISM, torických jednodňových jednorazových kontaktných šošoviek DAILIES® a torických kontaktných šošoviek FreshLook® ColorBlends®. Vďaka tejto širokej ponuke si takmer každý nájde torické šošovky najvhodnejšie pre jeho potreby.

Pre dôležité informácie o kontaktných šošovkách AIR OPTIX® AQUA (lotrafilcon B), kliknite tu.
AIR OPTIX® NIGHT & DAY® AQUA (lotrafilcon A): Kontaktné šošovky s vysokou priepustnosťou pre kyslík. Dk/t=175 @ –3.00D. Zdravie očí ovplyvňujú aj ďalšie faktory.
Pre dôležité informácie o kontaktných šošovkách AIR OPTIX® for ASTIGMATISM (lotrafilcon B), kliknite tu.

* Kontaktné šošovky AIR OPTIX® for ASTIGMATISM (lotrafilcon B) Šošovky s vysokou priepustnosťou pre kyslík. Dk/t=108 @ –3.00D, –1.25 D X 180.

Kontaktné šošovky FreshLookŸ: Kontaktné šošovky, hoci sa používajú z kozmetických dôvodov, musia byť pod dohľadom očného špecialistu. Zdieľaním kontaktných šošoviek s inou osobou môže spôsobiť závažný zdravotný očný problém.

RX

sadfasdf

Close

Email Newsletter

Close