Nasledujúce tipy slúžia na ľahké nasadenie a vybratie kontaktných šošoviek

Tipy na aplikáciu a vyberanie kontaktných šošoviek

Tipy na aplikáciu a vyberanie kontaktných šošoviek

Všeobecné tipy

 • Pred akoukoľvek manipuláciou so šošovkami by ste si mali riadne umyť a opláchnuť ruky.
 • Odporúča sa používať mydlo bez olejov a parfumov.
 • Ruky by ste si mali osušiť ručníkom nepúšťajúcim chlpy.
 • Na manipuláciu so šošovkami používajte brušká prstov (nie nechty a ostré predmety).
 • Skontrolujte, či je šošovka čistá a nepoškodená.

Ako nasadiť kontaktné šošovky

 1. Uchopte čistú „pravú" šošovku na špičku ukazováka alebo prostredníka vašej dominantnej ruky (ak ste pravák bude to vaša pravá ruka) a stiahnite dole dolné viečko prostredníkom alebo prstenníkom rovnakej ruky. Druhou rukou si pridržte otvorené horné viečko.
 2. Pozerajte sa priamo na šošovku alebo priamo na zrkadlo a položte šošovku priamo na rohovku (veľký farebný kruh uprostred vášho oka).
 3. Pomaly uvoľnite očné viečko. Pokiaľ pod šošovkou zostali nejaké vzduchové bubliny, oko zavrite a so zatvoreným okom jemne krúžte. Iným spôsobom, ako sa zbaviť vzduchových bubliniek, je ľahko masírovať viečka. Za žiadnych okolností si však nesmiete oči trieť.

Vybratie šošovky

Popozerajte sa hore. Prostredníkom si pridržte spodné viečko. Ukazovákom posuňte šošovku do spodnej časti oka. Zovrite šošovku medzi palec a ukazovák a vyberte bez toho, aby ste pri tom šošovku príliš ohli.

Kliknutím sem spustíte video, ktoré vám ukáže, ako si máte nasadiť a vybrať svoje kontaktné šošovky.

Tipy pre užívateľov kontaktných šošoviek používajúcich kozmetiku

To, že nosíte kontaktné šošovky, neznamená, že sa musíte vzdať líčenia očí. Nižšie sú uvedené tipy pre citlivé oči a užívateľov kontaktných šošoviek:

 • Líčte sa až po nasadení šošoviek. Pred líčením si nasaďte kontaktné šošovky.
 • Kvapky do očí použite skôr, než sa začnete líčiť, aby vám nezničili vašu prácu.
 • Nikdy si nenechávajte líčidlá na noc, najmä, keď máte nasadené kontaktné šošovky. Jemné častice líčidiel by sa vám mohli dostať do očí a oči by pri prebudení boli sčervenené, suché a podráždené.
 • Uvažujte o používaní jednorazových kefiek, aby ste predišli podráždeniu očí. Ak ste náchylná na podráždenie v okolí očí, zvážte, či by nebolo lepšie investovať do balenia jednorazových kefiek pre riasenku a vždy používať novú kefku. To vám pomôže udržať baktérie mimo vašich očí.
 • Pre citlivé oči používajte hypoalergénne zloženie. Ak máte skutočne citlivé oči a väčšina riaseniek, ktoré ste skúšali, vám spôsobila svrbiacu reakciu, používajte plne prírodné produkty s hypoalergénnym zložením, ktoré môžete zakúpiť vo väčšine obchodov so zdravou stravou. Navyše sa vyhýbajte očným linkám obsahujúcim lesk. Sľuda, ktorú obsahujú, môže poškriabať jemnú pokožku a spôsobiť podráždenie.
 • Používajte vodoodolné riasenky a očné linky. Ak máte problémy s roztekajúcimi sa očnými linkami buď kvôli použitiu očných kvapiek alebo preto, že máte oči, ktoré často slzia, používajte vodoodolné ceruzky, aby ste zaistili, že linky zostanú na svojom mieste po celý dlhý deň.
 • Nerobte si očné linky na vnútornej strane viečok ceruzkou, pretože by to mohlo dráždiť oči.
 • Vyhýbajte sa očným tieňom v ružových odtieňoch, môžu spôsobiť, že vaše oko bude vyzerať ako červené, najmä pokiaľ pociťujete nejaké podráždenie.
 • Ak používate krém na opaľovanie, používajte špeciálne SPF určené pre oblasť očí, a potom použite bežný krém na opaľovanie tváre na ostatné miesta. Tak sa vám krém na opaľovanie nedostane do očí a nespôsobí ich pichanie.
 • Dávajte pozor, aby vám hydratačný krém nepodráždil oči. Po nanesení očného krému použite vatový tampón a otrite okraje horného a dolného viečka, aby ste zaistili, že nič nepresiakne do oka.

sadfasdf

Close

Email Newsletter

Close